Nyheder

IRONMEN 

Listen over alle medlemmer af FTT der har gennemført en eller flere Ironmen

År Navn: Stævne: Tid: Remarks:
2021 Thomas Bech Challenge, Almere 10:41:45
2021 Anders Bigum Challenge, Almere 11:36:31
2021 Birgitte Brinck-Jensen Challenge, Almere 12:51:34
2021 Alan Axelsen IM Hamburg 09:37:53
2021 Tanja Vinther-Bjerg IM Hamburg 09:57:57
2021 Søren Kongsted IM Copenhagen 08:52:45
2021 Torben Foged IM Copenhagen 09:39:11
2021 Carl Henrik Nielsen IM Copenhagen 10:05:58
2021 Jens Peter Clausen IM Copenhagen 10:20:39
2021 Claus Krum IM Copenhagen 12:14:38
2021 Lasse Pawelczyk IM Copenhagen 12:57:56
2020 Søren Kongsted ThorBeach 10:33:39 Ekstrem Tri
2020 Andreas Thoustrup ThorBeach 11:29:02 Ekstrem Tri
2020 Carsten Sumborg ThorBeach 12:09:47 Ekstrem Tri
2020 Jesper Von Selen Virtual Man 09:37:40 Egen tids tagning
2020 Thomas Bech Virtual Man 10:41:15 Egen tids tagning
2020 Carl Henrik Nielsen Virtual Man 10:58:58 Egen tids tagning
2020 Johnny Sparvath Virtual Man 11:43:25 Egen tids tagning
2019 Thomas Bech Swedeman, Sverige 15:41:40 Ekstrem Tri
2019 Charlotte Boye Swedeman, Sverige 17:58:08 Ekstrem Tri
2019 Søren Kongsted IM Florida 09:16:41
2019 Søren Kongsted IM Copenhagen 08:33:20
2019 Tanja Vinther-Bjerg IM Copenhagen 10:25:17
2019 Allan Axelsen IM Hamburg 10:09:35
2019 Mette Bjeld Challenge Roth 11:00:36
 
2018 Jesper Von Selen ICAN, Gandia 09:55:00 Spanien
2018 Søren Kongsted Hawaii 09:53:13 WM – Kona
2018 Charlotte Boye Kolding Pure Extreme 18:10:49 Extreme Tri: Koldt vand / MTB / Trailløb.
2018 Thomas Bech Kolding Pure Extreme 17:01:46 Extreme Tri: Koldt vand / MTB / Trailløb.
2018 Søren Kongsted KMD Copenhagen 08:47:24
2018 Torben Foged KMD Copenhagen 10:57:46
2018 Jesper Aabildgaard Nielsen KMD Copenhagen 10:48:24
2018 Mette Bjeld KMD Copenhagen 10:21:43
2018 Carsten Sumborg KMD Copenhagen 10:29:57
2018 Betina Meilandt KMD Copenhagen 12:38:32
2018 Thomas Bech Thor Beach Triathlon 11:42:53 Extreme tri
2018 Charlotte Boye Thor Beach Triathlon 13:00:38 Extreme Tri
2018 Andreas Thoustrup Ostseeman 09:58:11 Glucksburg, Tyskland
2017 Thomas Bech Kolding Pure Extreme 18:12:21 Koldt vand / MTB / Trailløb.
2017 Søren Kongsted KMD Copenhagen 09:13:23
2017 Allan Axelsen KMD Copenhagen 10:03:34
2017 Mette Bjeld KMD Copenhagen 10:31:59
2017 Jan Puckow KMD Copenhagen 11:08:17
2017 Thomas Bech Ostseeman 10:43:04 Glucksburg, Tyskland
2017 Jesper Abildgaard Nielsen Ostseeman 11:08:09 Glucksburg, Tyskland
2017 Charlotte Boye Ostseeman 12:07:02 Glucksburg, Tyskland
2017 Daniel Sivertsen Challenge Roth 11:06:32 Tyskland
2016 Carsten Sumborg Herning – Billund 11:14:31
2016 Thomas Bech Herning – Billund 10:56:03
2016 Brian F. Hansen Herning – Billund 10:53:14
2016 Allan Axelsen Herning – Billund 10:47:54
2016 Mette Bjeld København 10:55:00
2016 Karsten Olsen Hawaii 11:52:00 VM – Kona
2016 Thomas Bech Norseman 14:58:24 Norge
2015 Thomas Bech Herning – Billund 11.11.19
2015 Simon Jarl Jacobsen Herning – Billund 11:04:34
2015 Henrik N. Pedersen Herning – Billund 09:59:08
2015 Carsten Sumborg Herning – Billund 11.11.53
2015 Carsten Lindhardt Herning – Billund 11.49.56
2015 Jesper Nielsen Kerteminde 12:05:00
2015 Thomas Bech Kerteminde 11.20.10
2014 Mikkel Juul København 09.59.39
2014 Tobias Jakobsen København 10:54:44
2014 Jan Østermark Jensen København 10:44:02
2014 Kim Alminde København 12:22:43
2014 Thomas Larsen København 11:06:24
2013 Morten Bendix Kristensen København 09:53:22
2013 Tobias Jakobsen Ostseeman 10:57:51 Glucksburg, Tyskland
2013 Thomas Larsen København 10:50:28
2012 Claus Mause Jacobsen København 09.57.28
2012 Claus Mause Jakobsen Wales 10.23.49
2012 Karsten Olsen København 10.11.54
2012 Morten Knudsen København 10.49.14
2012 René Frederiksen København 11.11.01
2012 Søren Veje Kristensen Kalmar 10.23.57
2012 Tobias H. Jakobsen København 11.03.57
2012 Tonni Bager København 12.18.28
2011 Claus Mause Jacobsen Norseman 15.26.00 Norge
2011 Karsten Olsen Hawaii 11.27.00 VM – Kona
2011 Karsten Olsen Regensburg 10.13.00
2011 Steen Østergaard Roth 09.56.26
2011 Søren Veje Kristensen Roth 10.53.38
2007 Bjarne Lund Andersen Fredericia 12.09.00
2007 Carsten Andersen Fredericia 11.34.11
2007 Claus F. Christensen Fredericia 12.22.35
2007 Jan Søe Dybdal Fredericia 11.57.45
2007 Jan Østermark Jensen Fredericia 11.03.39
2007 Karsten Olsen Fredericia 10.30.47
2007 Keld Vestergaard Fredericia 11.07.56
2007 Lars Stanley Jensen Fredericia 13.15.32
2007 Rasmus Steenbach Fredericia 11.53.13
2007 Søren Schmidt Fredericia 11.23.28
2007 Torbjørn Sindballe Fredericia 08.32.48
2007 Visti Møller Petersen Fredericia 11.43.01
2006 Andy Hjort Switzerland 10.23.27
2005 Arne Asmussen Fredericia 11.06.27 1900m svøm (koldt vand)
2005 Bjarne L Andersen Fredericia 11.22.36 1900m svøm (koldt vand)
2005 Carsten Andersen Fredericia 12.34.54 1900m svøm (koldt vand)
2005 Claus F Christensen Fredericia 11.59.19 1900m svøm (koldt vand)
2005 Claus Mause Jacobsen Fredericia 11.00.22 1900m svøm (koldt vand)
2005 Finn Gudmundsson Fredericia 12.31.16 1900m svøm (koldt vand)
2005 Jan Tolstrup Fredericia 12.59.37 1900m svøm (koldt vand)
2005 Ole G. Pedersen Fredericia 11.36.34 1900m svøm (koldt vand)
2005 Per K. Jensen Fredericia 11.18.03 1900m svøm (koldt vand)
2005 Thomas Goltermann Fredericia 12.09.52 1900m svøm (koldt vand)
2003 Andy Hjort Almere Holland 10.55.46
2002 Dennis Jespersen Glucksburg 11.10.44 1900m svøm (koldt vand)
2002 Finn Gudmundsson Glucksburg 13.11.39 1900m svøm (koldt vand)
2002 Martin Runager Glucksburg 13.29.38 1900m svøm (koldt vand)
2002 Visti Petersen Glucksburg 11.03.12 1900m svøm (koldt vand)
2001 Allan Boel Fredericia 11.51.33
2001 Andy Hjort Fredericia 10.30.03
2001 Boris Bjolver Fredericia 10.12.12
2001 Dan Sommerby Fredericia 13.06.13
2001 Dennis Jespersen Fredericia 11.31.40
2001 Finn Gudmundsson Fredericia 13.05.19
2001 Finn Roy Fredericia 11.21.25
2001 Freddy Høj Bak Fredericia 10.49.46
2001 Jan Risager Fredericia 12.16.48
2001 Jan Søe Dybdal Fredericia 11.21.24
2001 Jesper Walsted Fredericia 12.59.49
2001 Karsten Olsen Østrig 11.15.00
2001 Karsten Uldall Andersen Fredericia 09.44.56
2001 Katrine Steenbech Fredericia 15.42.11
2001 Michael Brock Fredericia 12.07.51
2001 Ole Mortensen Fredericia 12.03.13
2001 Ole Nikolajsen Lanzarote 11.22.56
2001 Ole Nikolajsen Hawaii 10.58.00
2001 Ole Skjeldmose Fredericia 10.53.09
2001 Pernille Jensen Fredericia 13.14.18
2001 Peter Sandvang Fredericia 08.24.17
2001 Poul Bang Fredericia 11.16.55
2001 Poul Zielke Fredericia 11.56.06
2001 Rasmus Hylander Fredericia 09.36.20
2001 René Rasmussen Fredericia 12.05.27
2001 Rita Jensen Fredericia 11.24.25
2001 Sten Lyngvig Fredericia 12.28.52
2001 Visti Petersen Fredericia 10.37.15
2000 Andy Hjort Fredericia 10.43.52
2000 Boris Bjolver Fredericia 10.21.42
2000 Claus Nielsen Fredericia 11.16.18
2000 Dan Sommerby Fredericia 13.37.33
2000 Finn Gudmundsson Fredericia 14.06.32
2000 Freddy Høj Bak Fredericia 10.53.51
2000 Jan Mejlgaard Fredericia 15.11.05
2000 Jerone Enevoldsen Fredericia 09.19.56
2000 Jesper Kristensen Fredericia 11.19.15
2000 Jesper Walsted Fredericia 14.13.16
2000 Karsten Uldall Andersen Fredericia 10.34.37
2000 Michael Brock Fredericia 11.32.13
2000 Nick Pallesen Fredericia 11.23.20
2000 Ole Nikolajsen Lanzarote 11.02.00
2000 Ole Skjeldmose Fredericia 12.02.36
2000 Per Jacobsen Fredericia 10.36.37
2000 Pernelle Jensen Fredericia 13.53.53
2000 Poul Astrup Fredericia 12.07.43
2000 Rasmus Hylander Fredericia 10.17.09
2000 Rasmus Seistrup Fredericia 12.39.00
2000 René Rasmussen Fredericia 12.05.27
2000 Thomas Damm Poulsen Fredericia 12.45.33
1999 Adam Erritzøe Fredericia 11.33.45
1999 Bent Jensen Almere 13.06.29
1999 Brian Norlyk Fredericia 10.53.32
1999 Claus Nielsen Almere 11:03:47
1999 Finn Gudmundsson Fredericia 14.40.07
1999 Flemming Lund Fredericia 11.16.19
1999 Freddy Høj Bak Fredericia 10.20.00
1999 Jannick Bjerre Christensen Almere 10.14.54
1999 Karsten Amtoft Sørensen Fredericia 11.49.14
1999 Karsten Olsen Almere 10.00.33
1999 Martin Leonhard Fredericia 10.53.48
1999 Martin Runager Fredericia 11.41.41
1999 Ole Nikolajsen Lanzarote 11.57.00
1999 Ole Nikolajsen Fredericia 10.08.00
1999 Ole Nikolajsen Almere 09.52.00
1999 Philipi Courrier Fredericia 10.23.29
1999 Rasmus Damgaard Fredericia 10.26.48
1999 René Rasmussen Fredericia 12.58.51
1999 Ruth Axø Fredericia 12.15.09
1999 Steen Jensen Fredericia 12.48.09
1999 Visti Petersen Fredericia 10.42.35
1998 Bent Jensen Fredericia 12.39.03 2500m svøm (koldt vand)
1998 Bjarne Wittenberg Fredericia 12.08.00
1998 Claus Nielsen Fredericia 11.16.46 2500m svøm (koldt vand)
1998 Freddy Høj Bak Fredericia 10.19.41 2500m svøm (koldt vand)
1998 Karsten Olsen Almere 10.33.12
1998 Knud Knudsen Fredericia 11.05.25 2500m svøm (koldt vand)
1998 Mogens Kristensen Fredericia 13.51.01 2500m svøm (koldt vand)
1998 Poul Zielke Fredericia 12.14.11 2500m svøm (koldt vand)
1998 Uffe Flemmer Fredericia 09.08.57 2500m svøm (koldt vand)
1998 Visti Petersen Fredericia 10.41.43 2500m svøm (koldt vand)
1997 Bent Jensen Fredericia 13.24.16
1997 Brian Norlyk Fredericia 11.44.54
1997 Freddy Høj Bak Fredericia 10.58.32
1997 Kjeld Dahl Jensen Fredericia 11.34.37
1997 Martin Runager Fredericia 10.45.03
1997 Niels Martin Vind Fredericia 11.12.36
1997 Peter Andersen Fredericia 12.11.49
1997 Rasmus Stenbach Fredericia 10.30.15
1997 Visti Petersen Fredericia 09.51.32
1996 Jerone Enevoldsen Rødekro 09.46.04 2500m svøm (koldt vand)
1996 Jesper Kristensen Rødekro 12.23.00
1996 Karsten Olsen Rødekro 10.32.22
1996 Rasmus Stenbach Rødekro 11.47.47
1996 Uffe Flemmer Australien 09.31.00
1996 Uffe Flemmer Rødekro 10.23.24
1996 Visti Petersen Rødekro 10.34.58
1995 Brian Jensen Fredericia 12.12.43
1995 Karsten Olsen Østrig 11.46.40
1995 Kim Jensen Fredericia 12.16.25
1995 Kjeld Dahl Jensen Fredericia 11.40.58
1995 Knud Knudsen Fredericia 12.46.28
1995 Mogens Kristensen Fredericia 14.49.33
1995 Uffe Flemmer Østrig 10.12.39
1995 Visti Petersen Fredericia 10.34.09
1994 David Kraul Rødekro 11.22.34
1994 Holger Jensen Rødekro 11.19.17
1994 Karsten Olsen Rødekro 10.42.41
1994 Lars Post Rødekro 10.15.51
1994 Ole Nikolajsen Rødekro 09.58.01
1994 Visti Petersen Rødekro 10.18.20
1993 Holger Jensen Almere 10.37.06
1993 Karsten Olsen Roth 10.55.37
1993 Ole Nikolajsen Roth 09.58.57
1992 Claus Vinkler Roth 09.32.00
1992 Karsten Olsen Schweiz 10.48.31
1992 Ole Nikolajsen Roth 10.20.21
1992 Visti Petersen Rødekro 10.13.55
1991 Claus Vinkler Rødekro 12.17.36
1991 Karsten Olsen Rødekro 11.27.23
1991 Ole Nikolajsen Rødekro 11.25.42
1991 Visti Petersen Almere 11.54.03
1990 Ove Clausen Hansen Almere 13.48.02
1990 Visti Petersen Belgien 11.23.21
1989 Hans Jørgen Andersen Rødekro 10.28.31
1989 Karsten Olsen Rødekro 10.44.07
1989 Visti Petersen Rødekro 10.25.20
1988 Hans Jørgen Andersen Norge 11.59.27
1988 Karsten Olsen Norge 12.00.10
1988 Visti Petersen Norge 10.36.32
1988 Visti Petersen Schweiz 11.03.04
1987 Visti Petersen Schweiz 09.58.00
1986 Visti Petersen Sverige 10.30.14


Vi takker vore sponsorer